O 4FIS

4FIS je studentský spolek, který funguje pod záštitou Fakulty informatiky a statistiky VŠE. V současnosti má spolek přes třicet členů, studentů, kteří se rozhodli, že chtějí svým přičiněním udělat fakultu lepším místem. Místem, kde se setkává akademický život s tím společenským.

Spolek stojí za přípravami a realizacemi různých přednášek z IT světa, seznamovacích kurzů studentů prvních ročníků, workshopů, a hlavně, co je nejdůležitější, propojuje lidi z praxe se studenty, kteří si chtějí rozšířit obzory a získat nejen nové informace, ale i zkušenosti, které se v profesním životě můžou hodit.Proč být členem

Výsledky, které jsou vidět

Pokud chceš měnit prostředí okolo sebe a vidět výsledky, 4FIS je to pravé místo. Vzhledem k tomu, že FIS je naším partnerem, není problém se nad jakýmkoli nápadem pobavit a pokud bude mít přínos, ho také realizovat. Takhle například vznikly Kruhy.

Parta lidí, která je tu pro tebe

Ve 4FISu děláme nejen věci, které posouvají fakultu dál, ale hlavně jsme parta kamarádů, která si během všech těch přednášek, workshopů a dalších akcí chce užít legraci.
Přijď mezi nás a nebudeš litovat.

Nejčerstvější informace

Pokud nemáš rád, když se dozvídáš novinky jako poslední a chceš být přímo u zdroje, členství ve 4FIS je to pravé pro tebe.
Budeš hned vědět o workshopech, přednáškách a akcích, které pořádáme spolu s partnery, takže ti už žádná neuteče.

Co ve 4FIS děláme

Vzdělávací akce

Spolu s našimi partnery připravujeme pro studenty fakulty (a nejen pro ně) přednášky a workshopy zaměřené primárně na informační technologie, demografii, statistiku, ale také grafiku nebo gaming. V rámci vzdělávacích akcí chceme předat jak základní (opakování je matka moudrosti), tak pokročilé znalosti, které můžou účastníci akcí využít například v práci nebo při vypracovávání různých semestrálních prací.

Nevzdělávací akce

Nevzdělávací akce jsou způsobem, jak si odpočinou od akademického život a trochu se socializovat. Na výběr je třeba beerpong, fakultní koncert, turnaj ve fotbálku, pub quiz a spousta dalších akcí. Každý si najde to svoje a vítaní jsou také lidé z ostatních fakult, aby se podpořily přátelské styky nejen mezi lidmi z FIS, ale i mezi ostatními fakultami.

Seznamovací kurzy

Aby byl přechod ze střední školy na tu vysokou co nejmenší šok, jsou tady seznamovací kurzy. Na nich se budoucí prváci seznámí mezi sebou a první týdny školy jsou pak daleko příjemnější. Seznamovací kurzy se odehrávají v areálu VŠE v Dobronicích u Bechyně a každoročně jsou obsazeny do posledního místa.

Kruhy

Pro zájemce, kteří se chtějí seznamovat se svými spolužáky ještě víc, existuje projekt Kruhy, který pro seznamování vytváří ideální prostředí. Zájemci jsou rozděleni do skupin po deseti lidech, kteří mají podobný rozvrh a díky němu tráví většinu přednášek a cvičení spolu. Dále jim je přidělen guide, kterým je student z vyššího ročníku oboru, který odpovídá skupině. Dohromady se pak spolu první semestr vídají, učí se spolu, chodí na akce spolku a podobně.

Vedoucí sekcí spolku

 • Váša

  Vzdělávací akce
  vzdelavaciakce@4fis.cz

 • Míla

  Nevzdělávací akce
  nevzdelavaciakce@4fis.cz

 • Karel

  PR
  pr@4fis.cz

 • Viki

  Kruhy
  kruhy@4fis.cz

 • Šárka

  HR
  hr@4fis.cz

 • Hynek

  Gaming
  gaming@4fis.cz

Staňte se naším členem

Pokud jsme tě zaujali a chtěl by ses stát součástí 4FIS, vyplň nám dotazník a my se ti ozveme s dalšími informacemi!